Zwycięstwo Korony i cenne 3 punkty

Strona główna » Zwycięstwo Korony i cenne 3 punkty
Zwycięstwo Korony i cenne 3 punkty

Na ten moment kibice Korony Kielce musieli czekać dość długo – ich ulubieńcy pokonali na własnym boisku ŁKS Łódź 1:0. Trafieniem z rzutu karnego popisał się Adnan Kovacević.

Od początku spotkania widać było, że to zawodnicy Korony będą prowadzili grę, podczas gdy łodzianie skupili się na zadaniach defensywnych, skutecznie utrudniając przedarcie się gospodarzom pod bramkę. Mecz toczył się w dość spokojnej atmosferze, gdyż żadna z drużyn nie potrafiła sobie stworzyć klarownej sytuacji stwarzającej zagrożenie – tak było do końca pierwszej połowy. W drugiej odsłonie gospodarze ruszyli do ataku, co było wyraźnie widoczne. W końcu się udało: faul w polu karnym, który w 53 minucie Kovacević zamienił na bramkę. I choć do końca meczu obie drużyny starały się atakować, nikt bramki już nie zdobył.

Czternasta pozycja w tabeli

Czternasta pozycja w tabeliZwycięstwo to jest niezwykle cenne dla kielczan, gdyż wywindowało ich na 14 pozycję w ligowej tabeli. Do następnej Wisły Kraków brakuje 1 punkt. Kolejnym przeciwnikiem Korony będzie Wisła Płock.